Поточний № 16 (1426)

10.12.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Енергосистема України витримає будь-які атаки з боку ворога 


18.11.2023

Основний ризик перерв електропостачання пов’язаний з ворожими обстрілами. Однак українська енергосистема здатна їх витримати і здатна забезпечити людей електроенергією.
На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.
«Проблеми можуть бути, не треба легковажити, ризики є. Безумовно, згадані 800 ракет (які накопичив ворог – ред.), це немалий ресурс для того, щоб щось пошкодити в нашій енергосистемі. Але точно не треба панікувати, треба готуватися до можливих складнощів, але, як я вже сказав, енергосистема України витримає будь-які атаки з боку ворога і в весну увійдемо з працюючою енергосистемою, і думаю, що всі будемо зі світлом теж», – зазначив він.
Володимир Кудрицький пояснив, що на сьогодні також стійкіший регіональний рівень, і на рівні індивідуального споживача українці набагато краще готові, і на рівні оператора системи, електростанцій, обленерго – також організаційно всі підготовлені.
«Ми готувалися до цього сценарію одразу після закінчення минулої зими, ми готувалися в різних аспектах. Інженерний захист – це одне. Наші Сили протиповітряної оборони набагато краще зараз оснащені засобами ППО, щільність ППО вища, ніж на початку минулого зимового періоду. І в нас безумовно є безцінний досвід. Ми дуже чітко знаємо, при чому не тільки «Укренерго», а й електростанції, обленерго – всі мають чіткі протоколи дій при, умовно кажучи, прильоті на підстанцію х чи на електростанцію у. Ці протоколи напрацьовані ще перед минулим сезоном, вони були вдосконалені та оновлені цього року  перед зимою. Тому організаційно ми дуже добре готові», – додав він.