Поточний № 5 (1432)

20.07.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

рф відмовляється комунікувати в пошуку інформації про зниклих безвісти українців


30.05.2024

Наразі в питанні пошуку зниклих безвісти українців, як цивільних, так і військових, є низка проблем. Одна з основних – відсутність комунікації з російською стороною. Позаяк країна-агресор не надає Україні інформації про те, хто саме перебуває в полоні, а це  своєю чергою призводить до труднощів щодо ідентифікації.
На цьому під час обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосила Марія Климик, журналістка МІПЛ, авторка матеріалу «Зниклі безвісти з 57-ї бригади: важкі бої, загибель, полон і пошук».
«На даний час у нас за підрахунками близько 38 тисяч зниклих безвісти. В цю статистику входять як цивільні громадяни, так і військовослужбовці. Ми не можемо стверджувати, що ця цифра є остаточною, і всі ці люди дійсно є зниклими безвісти, оскільки в нас виникає велика проблема комунікації з російською стороною, бо вони не повідомляють Україну про те, кого саме вони утримують в полоні. І коли справа доходить до того, щоб ідентифікувати тих, хто знаходиться в російському полоні, хто загинув, а про кого немає взагалі жодної інформації, то тут у нас виникають складнощі, оскільки ми не можемо стовідсотково сказати, що цю людину росія не утримує в полоні або ця людина точно загинула, оскільки або свідки, які могли щось бачити, перебувають у полоні, або свідки загинули, або знаходяться в зоні бойових дій без зв’язку. Тому збирати цю інформацію доволі важко», – пояснила вона.
Журналістка МІПЛ підкреслила, що велику роль у зборі інформації, зокрема, про перебування громадян у полоні відіграють обміни полоненими, позаяк звільнені з полону є основним джерелом інформації про тих, хто ще досі там перебуває. Крім того, великий внесок щодо збору інформації роблять безпосередньо рідні зниклих безвісти.
Марія Климик акцентувала, зокрема, на історії 57-ї бригади, де рідні активно долучилися до пошуку інформації щодо своїх зниклих безвісти родичів.
«Історія 57-ї бригади дуже важлива, тому що вона не тільки показує історію цієї бригади, але й історію багатьох інших бригад, які зараз воюють в найгарячіших точках. У них зараз у бригаді є дуже багато зниклих безвісти, про яких немає інформації, і рідні ось уже два роки борються за те, щоб знайти і дізнатися хоча б якусь інформацію і повернути їх додому», – додала Марія Климик.