Поточний № 6 (1416)

01.04.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

У Дніпрі в День Соборності вшанували пам’ять загиблих захисників України 


22.01.2023

Дніпропетровщина разом з усією країною відзначає День Соборності. На Алеї пам’яті у Дніпрі зібралися представники обласної та міської влади, правоохоронці, духовенство, мешканці міста. Принесли квіти на честь героїв, які віддали життя за Україну.   
22 січня 1919 року було проголошено Акт Злуки українських земель в Єдину Українську Соборну Державу.
На честь 104-ї річниці з цієї визначної дати представники влади, правоохоронці, духовенство зібралися у Дніпрі на Алеї пам’яті. Прийшли й охочi мешканцi мiста.
«Сталася історична подія – об’єдналися дві половинки однієї держави. Нашу соборність та незалежність придушувала радянська влада, а зараз намагається вбити Росія. Але Україна залишається незалежною та демократичною. Нині ми стали щитом не тільки для всієї Європи, а й для всього світу», – зазначив перший заступник голови Дніпропетровської ОВА Володимир Орлов  
«Україна зробила свій вибір і його не зламає жоден ворог. Ми єдина неділима країна: від Ужгорода, до Луганська і Донецька, від Чернігова до Ялти та Севастополя. Та соборність – не лише у межах кордонів. Сьогодні ми єдиний народ, допомагаємо один одному», – підкреслив голова обласної ради Микола Лукашук.  
Присутні вшанували пам’ять захисників України, які віддали життя за незалежність і соборність нашої держави, поклали квіти до стел.  
«Хоча Україна була розірвана між державами, українці прагнули об’єднатися. На жаль, наші предки не змогли тоді вибороти незалежність, подолати навалу північного сусіда. І сьогодні знову частина нашої держави під окупацією. Та ми прагнемо повернути усі території і бути разом», – підкреслив секретар дніпровської міської ради Олександр Санжара.    
Україна Соборна. Разом до Перемоги!