Поточний № 2 (1412)

09.02.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Через використання генераторів споживання палива в Україні зросло на 5-15% за два тижні 


29.11.2022

З початком масованих обстрілів на українському паливному ринку з’явився ще один повноцінний ринок споживання палива – все, що пов’язано з генераторами. Про те, як це вплинуло на паливний ринок, під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив директор консалтингової групи «А95» Сергій Куюн.
«Фактор генераторів відчутний по тому, що продажі у роздрібних мережах почали зростати два тижні тому. Це стало несподіванкою, оскільки всі готувалися вже до мертвого сезону. Відповідно, контрактували обсяги, виходячи з минулорічних тенденцій, коли ми бачили, що десь до лютого обсяги споживання зменшуються. А зараз продажі зростають. І, тим більше, зростають продажі автомобільного бензину, який споживає фактично виключно приватний сектор – відповідно, він більш стабільний. А тут ми бачимо зростання. Крім як з генераторами, це ні з чим пов’язати не можна. Не можна сказати, що критичне зростання: в залежності від мережі – на 5-15%», – зазначив Куюн.
Фахівець додав, що не бачить приводів для паніки через потенційну нестачу палива.
«Споживання зростає не постійно. Після кожного обстрілу на АЗС вишикуються черги: і це вже навантаження на мережу автозаправних станцій. Люди бачать чергу, починають панікувати, теж в неї встають – і це такий сніжний ком. Бачимо, що велика ажіотажна складова. Я вважаю, що для паніки немає абсолютно ніяких підстав, пального вдосталь, ситуація контрольована», – пояснив Сергій Куюн.