Поточний № 15 (1425)

27.09.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Народний прогноз з 19 до 25 серпня


18.08.2022

19 серпня відзначається свято Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Свято встановлене у  пам’ять преображення Ісуса Христа перед  учнями на горі Фавор. Як описує Євангелія, незадовго до свого розп’яття Ісус Христос, взявши із собою трьох учнів – Петра і братів Заведеєвих, Якова та Івана, вирушив з Кесарії Філіппової в межі Галілеї. Зупинившись біля гори (на якій потім Він преобразився), що підноситься над пагорбами Галілеї, Ісус став молитися. Стомившись, апостоли заснули. Прокинувшись, вони побачили, що Ісус Христос преобразився: Він стояв, оточений яскравим сяйвом: обличчя Його сяяло,  як сонце, одяг зробився білішим від снігу і блищав, як світло. Поруч з Ним стояли два найшанованіші старозавітні пророки – Мойсей та Ілля, які розмовляли з Господом про Його близький відхід. 
Зі Спасу «погода преображається». Який день на другий Спас, така і Покрова (14.10). Якщо день був сухим, то й осінь сухою буде, мокрий – мокра осінь, а якщо ясний, слід готуватись до сурової зими.
Схід – 05:38, захід – 19:49.
20 серпня. Цього дня вшановується пам’ять святого Марина воїна; преподобного Пимена Печерського. Від цього дня закінчуються літні грози. Якщо у цей день лелеки готуються до відльоту, то осінь буде холодною.
Схід – 05:39, захід – 19:47.
21 серпня. Цього дня вшановується пам’ять святителя Мирона, єпископа Критського. У народі святого називали Мирон Вітрогон, бо у цей день бувають сильні вітри. У минулі часи помітили, «який Мирон – такий січень».
Схід – 05:40, захід – 19:45.
22 серпня відзначається день пам’яті апостола Матвія. У давнину говорили, що Матвій негоду підпускає. З 22 серпня осінній дощ літній перебиває. 
Схід – 05:42, захід – 19:43.
23 серпня. Цього дня вшановується пам’ять архідиякона Лаврентія. Якщо вода у цей день опівдні тиха, не хвилюється – осінь буде тихою, а зима без злих заметілей. Якщо у цей день сильна спека або сильні дощі, то так буде довго – усю осінь.
Схід – 05:43, захід – 19:41.
24 серпня. Цього дня вшановується пам’ять святого Євпла. Є народне повір’я, що 24 серпня на болоті можна почути свист, пісні, а нікого немає. ВІд давніх часів до нас дійшло таке спостереження: якщо вранці пішов дощик – вдень буде хороша погода.
Схід – 05:45, захід – 19:39.
25 серпня відзначається день пам’яті святих Фотія і Аникити. Якщо цей день дощовий – бабине літо коротким буде, а якщо погода тепла і ясна – слід чекати хорошого врожаю білих грибів. Від цього дня розпочинаються перші ранні заморозки у повітрі.
Схід – 05:46, захід – 19:37.