Поточний № 10 (1420)

31.05.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Народний прогноз з 24 лютого до 2 березня


24.02.2023

24 лютого відзначається день пам’яті святого Власія Севастійського. До Власія були морози, але Власієві вважалися найміцнішими, і останніми. Цього дня часто бували відлиги.
Схід – 06:29, захід – 17:17.
25 лютого. Якщо цього настає відлига – літом буде добре ловитися риба. З цього дня упродовж трьох днів виставляли на ранковий мороз зерно, яке призначалось для посіву, і говорили, що проморожене насіння дає кращий урожай. Якщо небо зоряне, можна чекати хороший збір зернових. А сонячний день обіцяв великий врожай яблук.
Схід – 06:27, захід – 17:18.
26 лютого відзначається день пам’яті преподобного Мартініана, «приборкувача пристрастей». Якщо цього дня танув сніг, то весна обіцяла бути сприятливою, і навпаки, похмурий день передвіщав холодну і затяжну весну. Якщо ввечері місяць був червоним, то наступного дня очікували вітру, тепла і снігу.
Схід – 06:25, захід – 17:20.
27 лютого. Цього дня вшановується пам’ять святого рівноапостольного Кирила. У давнину цього дня повитухи приймали з гостинцями жінок, у яких вони приймали пологи. У минулі часи помітили, що хороша погода на Кирила – до морозів.
Схід – 06:23, захід – 17:21.
28 лютого. Цього дня вшановується пам’ять апостола Онисима. Якщо швидко танув сніг, то сінокіс обіцяв бути хорошим. 
У давнину говорили, що саме цього дня зима з весною починають боротьбу: «Кому йти вперед, а кому назад повертатися». За погодою 28 лютого передвіщували погоду наступної осені.
Схід – 06:21, захід – 17:23.
1 березня відзначається день пам’яті 12 мучеників: Памфіла, Валента та ін. У минулі часи помітили: якщо з перших днів весна «розгульна, не сором’язлива – обдурить, вірить нічого». Погоду у цей день передбачали грім і вітер. Якщо при північному вітрі прогримить грім, то весна буде холодною, при східному вітрі – весна буде сухою, при західному – мокрою, а при південному – теплою.
Схід – 06:19, захід – 17:25.
2 березня. Цього дня вшановується пам’ять великомученика Федора Тирона і праведної Маріамни. У давнину вірили, що дивитись увечері на небо у цей день не варто, інакше побачена на Федора зірка, що падає, може означати важку хворобу. Перший раз у році можна побачити купчасті хмари; сіра ворона, відчуваючи прихід тепла, починає будувати гніздо. Люди живуть очікуванням тепла, але зима ще нагадує про себе раптовими морозами. Яка погода у цей день, такому і літу бути.
Схід – 06:17, захід – 17:26.