09.09.2022

9 вересня. Цього дня вшановується пам’ять преподобного Пимена Великого. Наші пращури погоду осені і зими визначали за горобиною: якщо вона добре вродила – до дощової осені, морозної зими. Як відомо, горобина є цінною харчовою і лікарською рослиною, тому з давніх часів її активно використовували для лікування простудних захворювань.
Схід – 06:07, захід – 19:07.
10 вересня вшановується пам’ять преподобного Сави Крипецького. Люди поспішали впоратись з польовою роботою, оскільки від цього часу нерідко розпочиналися осінні дощі. Якщо у цей день було чути грім, то він передвіщав теплу осінь.
Схід – 06:08, захід – 19:05.
11 вересня – Усікновення голови пророка Предтечі і Хрестителя Господнього Івана.
Цей день завершує літо: «Іван Пісний прийшов, літо красне відвів». Цього дня наші пращури слідкували за журавлями: якщо журавлі полетіли на південь, то осінь буде короткою, а зима – ранньою.
Схід – 06:10, захід – 19:02.
12 вересня вшановують святителів Олександра, Йоана i Павла Нового. Наші предки помітили, що теплий вечір і зоряна ніч обіцяють хороший врожай наступного року, а теплий і сухий день вказують на пізню зиму.
Схід – 06:11, захід – 19:00.
13 вересня. Цього дня вшановується пам’ять святого Кипріана, єпископа Карфагенського.
У давнину спостерігали за мешканцями водойм: якщо жаби скачуть на берег і вдень квакають, а риби вистрибують з води – на дощ. З цього часу збирають коренеплоди: моркву, буряк.
Схід – 06:21, захід – 18:58.
14 вересня відзначається день пам’яті преподобного Симеона Стовпника і матері його Марфи.
З цього дня починається старе бабине літо, яке триває до 21 вересня. За цим днем наші пращури визначали погоду на майбутню осінь. Якщо перший день бабиного літа ясний і теплий, то осінь та зима буде теплою; сухо – осінь суха. А якщо піде дощ, то вся осінь буде дощовою.
Схід – 06:14, захід – 18:56.
15 вересня вшановується пам’ять святого Маманта, батька його Федота і матері його Руфини. Від цього часу відбувається перехід середньодобової температури повітря через 10 градусів.
У давнину наші пращури слідкували за заходом сонця: якщо цього вечора він буде червоним, то морозів довго чекати не доведеться.
Схід – 06:15, захід – 18:54.
Залишить свій відгук