Поточний № 10 (1420)

30.05.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Обласним коштом придбаний сучасний італійський мамограф


09.01.2023

Обладнання вже встановлене у медзакладі. Це сучасний мамограф Viola. За його допомогою кожна жінка 40+ може пройти щорічне скринінгове обстеження молочних залоз абсолютно безкоштовно.
Медзаклад приймає не лише мешканок області, а також внутрішньо-переміщених осіб.
З новим апаратом фахівці лікарні під час досліджень мають змогу акцентувати увагу на дрібніших деталях та найтонших структурах молочних залоз. Відтак, діагностика стає в рази точнішою: можна помітити найменші новоутворення та виявити хворобу на ранній стадії. Це, у свою чергу, дозволяє правильно й своєчасно планувати спеціальне лікування та прогнозувати його результати.
«Апарат знижує променеве навантаження під час обстеження пацієнтки. Він не вимагає використання плівки та хімічних реактивів, що економить проявну плівку та час – підвищується пропускна спроможність кабінету мамографії. Разом з тим, це дозволяє сформувати електронний архів й світлини можна не просто накопичувати, а й, за потреби, відправляти до лікувальних закладів інших регіонів та країн», – розповіла лікарка-рентгенолог Юлія.
Апарат Viola придбали коштом області й на це з бюджету було виділено майже 3,5 мільйони гривень. Поява такого прибору дозволила лікарні укласти договір із НСЗУ на надання послуг з мамографії.
«За даними МОЗ, кожній четвертій жінці рак молочних залоз діагностують уже на ІІІ-ІV стадії, коли ефективність лікування значно знижується. А кількість летальних випадків по красні сягає 100 за тиждень. Це вражаючі показники, які ми неодмінно маємо знижувати. Й не маємо право закривати на це очі, особливо під час війни. Тому область і турбується про те, аби забезпечити лікарні сучасним обладнанням й виділяє на це кошти з обласного бюджету. Ми дбаємо про якість здоров‘я наших громадян. А ваше завдання – вчасно записатись на обстеження», – сказала Аріна Пустова, депутатка Дніпропетровської обласної ради та голова постійної комісії з питань здоров‘я, дитинства та материнства й радниця голови ДОР.
Аби записатись на безкоштовне дослідження, необхідно звернутися до сімейного лікаря чи лікаря-гінеколога, який створить електронне направлення.
Після чого зареєструватися у контакт-центрі за телефонами:
☎+38 056 3788000
☎+38 066 8010803
☎+38 073 8010803
☎+38 068 8010803