Поточний № 16 (1426)

07.12.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Олег Таран про фіаско ««Динамо»» 


29.10.2022

Легендарний нападник і тренер обговорив прокоментував провальний виступ «Динамо» у Лізі Європи 2022/23.
– Результат на табло і у таблиці… Він свідчить сам за себе, – розпочинає Олег Анатолійович.
– Останнє місце у не найскладнішій групі Ліги Європи – вас болить від усвідомлення цього факту?
– Звичайно, болить. А що вдієш? «Динамо» в УПЛ на якому місці? На 10-му чи вже трохи вище? Коли востаннє таке було? Подивіться навіть по вчорашній грі, які голи ми пропускали. З центральної зони, за яку відповідають високі центральні захисники Сирота і Забарний. В Україні з них роблять зірок, а на рівні Кіпру вони не можуть відповідати елементарним ігровим якостям. Дуже неприємно було бачити такі речі. Це ж гравці збірної України!
– Вам не здається, що Ілля регресує?
– Ви знаєте, тут вже не регрес. Ми бачимо його рівень. Згадайте, коли у «Динамо» були хороші легіонери. Відповідно і рівень футболу був високим. А зараз без класних іноземців українські футболісти отримують шанс. І тепер ми бачимо, що вони можуть. Четверте місце у групі Ліги Європи. Хто там серед суперників? «АЕК»?
– Ще «Фенербахче» і «Ренн».
– Не можуть навіть кіпріотів обіграти. Хоча там непогані футболісти – і чимало легіонерів. Ціна на наших гравців неадекватна. Пригадуєте, як казали про 30 мільйонів фунтів за Забарного? Хто це розповсюджує?
– Лідер «Динамо» Віктор Циганков вчора не був схожим на себе.
– Ну так не тільки вчора. І раніше теж. Проблема у тому, що наші гравці не можуть собі ціну скласти.
– У ворота «АЕК» дубль оформив Денис Гармаш, кияни вдруге у сезоні забили 3 голи. Однак проблеми в атаці є величезними?
– Хіба Гармаш нападник? Денис – класний футболіст. Але скільки йому вже років? І він при цьому краще грає в нападі за Бєсєдіна. Питання треба ставити керівництву.
– Невеличкий позитив за підсумками вчорашнього поєдинку – дебютним голом у єврокубках відзначився 20-річний Владислав Ванат. Вірите у світле майбутнє цього хлопця?
– Ванат набагато цікавіший, технічніший та швидший за Бєсєдіна. І футбольний менталітет у нього якісний. Як на мене, Бєсєдін уже все. Я його розумію – теж свого часу мав таку важку травму. Повертатися на поле після такого дуже непросто. Тому вважаю, що Ваната треба постійно ставити – за ним майбутнє, нехай він здобуває знання та досвід.
– Вчора ми нарешті побачили двох легіонерів: Кахіма Перріса та Самбу Діалло. Часу вони мали небагато, проте додали гостроти попереду. У перспективі вони можуть підсилити «Динамо»?
– Мені сподобалися ці гравці. Однак я не знаю внутрішньої кухні – чому тренер не ставив їх раніше? Вже 5-й тур, гра фактично нічого не вирішує. Чому не довіритися? Чим Луческу ризикує? Ну чим? Став і перевіряй. Дай хлопцям шанс, якщо бачиш, що інші не тягнуть. Я цього не розумію. Таке враження, що він тримається за цей контракт, за «Динамо» Київ. Ну якщо немає результату? Скажи: «Я піднімаю руки і все».
– Тренер «Динамо» часто шукає причини невдач у складних тренувальних та ігрових умовах. Але і «Шахтар», і СК «Дніпро-1» теж перебувають у схожій ситуації.
– Так тільки слабкі можуть казати. Переїзди, обставини… Знаю Луческу, тому просто не звертаю уваги.
– Проміжні результати свідчать про те, що «Динамо» потребує кардинальних змін?
– Можливо, існують проблеми в клубі. Про це може розповісти лише президент. Логічно, якщо він це не виноситиме на загал. Тому журналісти та вболівальники судять на основі інсайдів та роблять власні висновки. Ніхто не знає правди. А правда стоїть поміж істиною та брехнею. Складно казати, хто має рацію, а хто – ні. Цей час треба пережити. Проаналізувати помилки і битися за перше місце в чемпіонаті Україні. Нехай ці футболісти доводять свій рівень. Передусім самі собі. Вони ж не безкоштовно грають? Відпрацьовуйте і підтверджуйте амбіції.
– Якщо не все вдається?
– Значить треба на трансфер виставляти. Нехай грають у Литві або Польщі. Чи де вони там хочуть грати? Час настав. Або тренер, або футболісти, або всі разом. Нехай «Ворскла» та «Зоря» програли в єврокубках… Але «Динамо» – це бренд українського футболу. Так грати не можна.
ДЖЕРЕЛО: https://1927.kiev.ua