Поточний № 1 (1428)

24.02.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Посівна: у більшості областей погода сприяє весняно-польовій кампанії


13.04.2022

У більшості областей України погода сприяє проведенню весняно-польової кампанії. Питання щодо зволоженості ґрунту виникають лише в південних областях. Про це журналісту УНН розповів генеральний директор Української аграрної конфедерації Павло Коваль.
https://www.unn.com.ua/uk/exclusive/1972235-posivna-u-bilshosti-oblastei-pogoda-spriyaye-vesnyano-polovii-kampanii
«Якщо говорити про погодні умови, то, в принципі, у більшості областей України погода сприяє проведенню повноцінної весняно-польової кампанії. У низці областей вже йде достатньо масштабна посівна кампанія ранніх зернових культур. Якщо оцінити кількісно, то більше півтора мільйона гектарів на сьогодні засіяно різними культурами, у тому числі ранніми зерновими, такими як ярий ячмінь, пшениця яра, овес. Також висівається низка технічних культур, цукрові буряки, значна вже площа, наближаємося до четвертої частини від запланованих площ. У південних областях висівається кукурудза, хоч здається, що рано, але в таких умовах фермери намагаються при найменших можливостях вже висівати», – розповів Коваль.
Також, за його словами, висаджується картопля у південних областях – Херсонській, Миколаївській. Там вже ґрунти прогрілися до необхідної температури, понад 10-12 градусів на певній глибині.
За його словами, є деякі питання щодо зволоженості ґрунту на самому півдні південних областей.
«Але нам обіцяє Гідрометцентр, що десь з 10 числа формується циклон на території України саме в південних, східних областях. Пройдуть дощі протягом 5-7 днів. Я думаю, якусь частину необхідної вологи це забезпечить», – сказав Коваль.
Експерт зазначив, що в цілому по Україні всі області приступили до весняних робіт.
«Північні області виконують, хто ще не встиг через бойові дії, підживлення озимих культур, закривають вологу, культивують площу під посів ранніх зернових та технічних культур. Найбільш складна ситуація у Луганській області, там також ведуться роботи, у незначних обсягах, тому що там практично вся територія уражена бойовими діями, але також роботи ведуться. По решті областей - центральна, західна Україна, там повноцінно проводяться роботи, є незначні складності з ресурсами, десь пального недостатньо в окремих господарствах, десь хтось з кредитними лініями має складнощі формальні, щоб запустити повноцінну роботу, потрібно врегулювати з банками по деяких програмах, у тому числі державних», – розповів Коваль.
Він зазначив, що в цілому роботи проводяться, і якщо говорити про темпи, то цього року раніше почали польові роботи, у порівнянні з минулим роком.
«Десь на сьогодні ми приблизно з усіма факторами, які склалися, виходимо до того рівня, який був з точки зору посіву на дату контрольну на сьогодні, на завтра, з незначним відставанням від минулого року», – сказав Коваль.
Окрім того, він зауважив, що потрібно розуміти, що значна територія полів і сільськогосподарських угідь на сьогодні перебувають в стані бойових дій, а також звільненні області ще необхідно очищати від вибухонебезпечних пристроїв.
«І ця площа за окремими оцінками може бути близько 4 млн. гектарів, можливо, навіть дещо більше. Єдине, що деякі площі будуть швидко розміновувати, там, де є карти розмінувань, там, де незначна інтенсивність (боїв – ред.) проходила, але велика територія, де проходили бойові дії, будуть розміновуватися значно триваліший час», - зазначив Коваль.
За його словами, ці фактори також можуть вплинути на структуру посівних площ, на абсолютні обсяги виробництва зернових, необхідних для продовольчої безпеки України і тих країн, з якими ми традиційно торгували аграрною продукцією.
Довідково
Торік, за попередніми даними областей, очікувалося, що площа посівів сільськогосподарських культур в усіх категоріях господарств під урожай мала бути в межах 28,1 млн. га. При цьому, за даними Мінагрополітики, у 2021-му агровиробники посіяли 7,5 млн. га ярих зернових та зернобобових культур.
Джерело: УНН.