24.02.2023

24-го лютого о 08:49 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення, що на замерзлій водоймі, у районі коси на житловому масиві Перемога-5 Соборного району міста Дніпро, виявлено ополонку, біля якої лежать особисті речі, поруч із якими нікого немає.
За викликом було направлено водолазів-рятувальників обласного центру.
По прибуттю до місця події, співробітники ДСНС виявили тіло загиблого чоловіка під кригою, у 10-ти метрах від берега річки Дніпро.
За допомогою водолазного спорядження, надзвичайники вилучили тіло з водойми, доправили до берега та передали співробітникам поліції.
До робіт залучено 4 чоловіка та 1 одиницю техніки Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області.
ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області.
***
Щоб не провалитися під кригу, необхідно дотримуватися наступних правил:не перебувати на льоду, якщо його товщина менше ніж 5-7 сантиметрів, а в ідеалі – 10-15 сантиметрів;якщо скупчення людей велике, то товщина льоду має становити 20-25 сантиметрів;не визначати товщину льоду ударами ноги;не виходити на лід уночі чи самому;не відпускати на лід дітей без супроводу дорослих;якщо ви чуєте тріск льоду під ногами, то обережно повертайтеся, у тому напрямку, з якого прийшли;не наступати на ділянки льоду, покриті снігом, і навіть на ділянки, де є примерзла рослинність;рибалкам – не бурити лунки поруч один з одним, мати при собі міцну мотузку завдовжки 15-20 метрів з петлею на одному кінці.Що робити, якщо ви провалилися під кригу:не піддаватися паніці, не робити різких рухів;не витрачати сили на крик, якщо поряд нікого немає;утримуватись на плаву, уникати занурення з головою;намагатися вибратися з крижаної води на лід, наповзаючи на його край грудьми та по черзі витягаючи на поверхню ноги;якщо вам вдалося вибратися на лід, перекотіться і відповзайте в той бік, звідки ви прийшли, де товщина льоду вам відома;не ставайте на ноги, добирайтеся до берега поповзом.Як надавати допомогуОрганізація медиків-волонтерів «Медичний корпус» розповіла, як слід надавати допомогу у разі потреби.Якщо хтось почав тонути і захлинатися, слід негайно дістати його з води на суху тверду поверхню (бажано на берег, а не на лід поруч з ополонкою) і одразу викликати швидку допомогу за номером «103» або покликати чергових медиків.Після того, як ви витягли людину з ознаками утоплення з води, пересувати її слід дуже обережно, особливо шию та голову. Людина могла вдаритися головою об лід і завдати собі травми або навіть отримати перелом основи черепа.Потрібно прочистити порожнину рота від можливих сторонніх предметів (мулу, льоду, блювотної маси). Після цього проводимо серцево-легеневу реанімацію за принципом 30 натискань/2 вдихи. Бажано це робити удвох і пам’ятати про власну біологічну безпеку (рукавички, клапан для СЛР).Якщо людина не має дихання, то необхідно переходити до серцево-легеневої реанімації. Але перед її початком потрібно зробити 5 рятувальних вдихів у людину, наситити кров киснем. На воду в легенях ми не звертаємо уваги. Її не так багато і вона не така небезпечна, як зупинка серця. Якщо ви не знаєте, як надавати допомогу, зверніться до бота.Проводити серцево-легеневу реанімацію слід до появи дихання у людини або до приїзду швидкої допомоги. Якщо дихання з’явилося, то переведіть постраждалого у бічне стабільне положення та перевіряйте дихання кожні 2 хвилини.Важливо зігріти потерпілого та не класти його на голу поверхню. Для цього дуже добре підходить термоковдра.
Залишить свій відгук