Поточний № 16 (1426)

10.12.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Уряд підвищив ціни на електроенергію для населення з 1 червня


02.06.2023

Єдиний тариф становитиме 2,64 грн. за кіловат/годину замість 1,44 грн. та 1,68 грн.
З 1 червня за світло платитимемо більше. Кабінет міністрів 30 травня майже вдвічі підвищив тариф на електроенергію для населення. Тепер він становитиме 2,64 грн. за кіловат-годину. Хоча міг бути й більшим. Про це інформують в Міненерго.
Постанову про підвищення тарифу міністр енергетики Герман Галущенко на засідання уряду вніс у терміновому порядку. Її затвердили.
За словами очільника Міненерго, підвищення тарифу на електроенергію – необхідний крок. Пов’язаний він з необхідністю відновлення енергосистеми після російських обстрілів і підготовкою до наступної зими.
«Україна пройшла найскладнішу зиму в історії в умовах масованих російських атак на енергосистему, – наголосив Галущенко. – Наразі триває наймасштабніша ремонтна кампанія енергетичної інфраструктури за весь час української Незалежності. Масштаби пошкоджень і втрат значні. Підвищення тарифу – це внесок у забезпечення стійкості системи».
Із підняттям тарифу, переконує міністр, середня сума в платіжці за електроенергію для однієї родини зросте орієнтовно до 250 гривень.
Галущенко наголошує, що планує збереження субсидій для населення, а також збільшення фінансування фонду субсидіювання комунальних послуг для незахищених верств населення, аби всі українці, які потребують допомоги держави, її отримали.
У той же час ціна для юридичних осіб, яка включає вартість електроенергії, ПДВ, тариф на розподіл, передавання, диспетчеризацію та постачання, перевищує 6 грн. за кВт/год.
Нагадаємо, що востаннє тарифи на світло для населення підіймали у 2017-му році. Тоді вартість зросла на 5%.