Поточний № 4 (1431)

16.04.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Через скид росіянами води з Каховського водосховища мільйон українців може залишитися без питної води 


20.02.2023

Війна несе нові й нові виклики для довкілля України. Про ризики одного з них – скиду окупантами води з Каховського водосховища – розповів під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.
«Ситуація, яка сьогодні відбувається на Каховському водосховищі: колосальний спад рівня води вже призводить до негативних наслідків, і ми розуміємо ризики в подальшому. Якщо нормальний рівень Каховського водосховища є 16 метрів, сьогодні це 13,83 метра. Це в подальшому може призвести до того, що більше мільйона українців залишаться без питної води, а зниження рівня нижче 12 метрів призведе до екологічної катастрофи, оскільки велику кількість біорізноманіття ми можемо просто втратити. Такі дії росії фактично є ще однією спробою ядерного тероризму, тому що під загрозою може стати охоложення реакції Запорізької АЕС», – зазначив Стрілець.
Міністр висловив упевненість в тому, що Комісар ЄС з питань навколишнього середовища, океанів та рибальства Віргініюс Сінкявічус, який тісно співпрацює з Міндовкілля та був присутній на брифінгу, допоможе винести це питання на високий міжнародний політичний рівень для засудження агресора за його дії.