Поточний № 4 (1431)

26.04.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Кому потрібні перевибори?


08.11.2012

Другий тиждень після парламентських виборів 28 жовтня 2012 року не названі переможці в 16-ти мажоритарних виборчих округах України. Держава немов повернулася в холодний листопад 2004-го. Знову виникають Майдани, люди як і тоді на холоді, під дощем відстоюють своє вкрадене волевиявлення… Представники «Батьківщини», «Удару» і «Свободи» стверджують, що в їхніх кандидатів на всіх шістнадцяти округах намагаються відібрати заслужену перемогу. Відібрати нахабно, із застосуванням фізичної сили, псуванням виборчої документації тощо.

ВОЧЕВИДЬ, часткове повернення до мажоритарної системи прозорості і чесності виборчому процесу, до чого давно закликає нас світова спільнота, не надало. Центральна виборча комісія вже визнала, що «на 5-ти виборчих округах встановити переможця – мажоритарника неможливо, треба проводити повторне голосування». Доводиться лише поспівчувати європейським спостерігачам, яким дуже важко щось второпати у цьому «виборчому процесі». І яким бійки за виборчу документацію із потрощеними кістками між членами комісій і «беркутом» чи довіреними особами і «спортивними журналістами» видаються такою середньовічною дикістю, від якої вони просто чманіють
Між тим, за твердженням учасників виборчого процесу, на всіх 16-ти проблемних округах є вся первинна документація, тобто усі протоколи дільничних виборчих комісій. А вони, за твердженням відомого юриста народного депутата Богдана Ключковського, мають однакову юридичну силу і є підставою для встановлення результатів голосування. Це єдино можливий і законний шлях виходу з того тупика, що є. До всього на перевибори потрібні чималі кошти. А на таке задоволення, як справедливо зазначає голова уряду Микола Азаров, в Україні немає коштів. До всього перед «визнанням недійсним» голосування на тому чи іншому навіть одному окрузі неодмінно потрібно встановити, хто цьому «сприяв». І передати справу до суду, бо це не лише спотворене волевиявлення, а і величезні кошти платників податків, які винні мусять повернути державі. Та й повторне голосування іншого результату, ніж перший раз, не дасть. Бо вся Україна бачить, хто чесно бореться за довіру виборців, а хто намагається зловити рибу в каламутній воді…

Григорій ДАВИДЕНКО.