Поточний № 4 (1431)

22.04.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Незаконне переправлення військовозобов’язаних через державний кордон – викрито трьох мешканців Дніпра


25.03.2023

За процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури викрито і повідомлено про підозру трьом мешканцям Дніпра за фактом організації та сприяння в незаконному переправленні через державний кордон військовозобов’язаних чоловіків з корисливих мотивів (ч. 3 ст. 332 КК України).
За даними слідства, троє підозрюваних – двоє чоловіків та жінка – організували схему переправлення чоловіків через держкордон в умовах воєнного стану.
Вони забезпечували чоловікам, що підлягають мобілізації, допомогу у виготовленні підроблених медичних документів,  які засвідчували нібито наявність у чоловіків призовного віку тяжких захворювань.
Фальшиві діагнози надавали підстави визнати їх тимчасово непридатними для військової служби та безперешкодно перетинати держкордон України.
Вартість такої «послуги» оцінювали у 8000 доларів США з людини.
Правоохоронці викрили їх під час передачі пакету документів для місцевого мешканця призивного віку та одержанні від нього грошових коштів.
Під час проведення 20 санкціонованих обшуків за місцем мешкання та автомобілях фігурантів у Дніпропетровській, Вінницькій та Львівській областях вилучено мобільні телефони, комп’ютерну техніку, флешносії, бланки документів та медичних довідок, зброю, набої, грошові кошти у сумі майже 800 тис. грн.
Наразі всім учасників схеми обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Встановлюються інші особи, причетні до злочину.
Заходи з викриття протиправної діяльності здійснювалися прокурорами спільно зі слідчими слідчого управління ГУПН в Дніпропетровській області, оперативний супровід - Управлінням СБУ у Дніпропетровській області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину
і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку
і встановлено обвинувальним вироком суду.
Відділ інформаційної політики Дніпропетровської обласної прокуратури.