Поточний № 4 (1431)

18.06.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

ЄС та UNDP відновили 15 українських шкіл, які постраждали від війни


10.05.2024

КИЇВ, 8 ТРАВНЯ 2024 РОКУ. Європейський союз (ЄС) і Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні досягли значних успіхів у відновленні українських навчальних закладів. Нині 15 шкіл у Миколаївській, Рівненській і Житомирській областях повністю відремонтовані, що заклало підвалини нового етапу покращення навчального середовища
Усі ці заклади постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну, що спричинило серйозні пошкодження будівель.
Завдяки проєкту «EU4UASchools: Build Back Better» тут провели комплексні ремонтні роботи, а саме – заміну даху, встановлення дверей і вікон, покращення дренажних і вентиляційних систем, модернізацію електрики, оновлення фасадів тощо. Особливу увагу приділили інклюзивності, екологічності та відповідності стандартам енергоефективності, щоб гарантувати, що відремонтовані школи забезпечать безпечні, екологічні та комфортні умови для навчання.
Крім того, завдяки проєкту 110 шкіл у Черкаській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Закарпатській та Житомирській областях отримали нові меблі – парти, стільці, дошки та книжкові шафи – усе для комфортного навчання школярів. Ще 28 шкіл зараз у процесі реконструкції.
Голова Офісу гуманітарної допомоги ЄС в Україні Клаудія Амарал сказала: «Відбудова шкіл є критично важливим внеском у відновлення доступу дітей до освіти. Незважаючи на війну, що триває, ми не можемо допустити формування “втраченого покоління”. Молодь України – майбутнє нації».
Постійний представник UNDP в Україні Яко Сільє зазначив, що лише третина українських школярів може відвідувати заняття очно. «Разом із Європейським Союзом та іншими міжнародними партнерами ми маємо амбітну мету – забезпечити захищеність і добробут десятків тисяч дітей, викладачів, батьків та інших членів громади у відремонтованих школах, – сказав він. – Тому наші спільні зусилля спрямовані не лише на відновлення пошкодженої інфраструктури, але й на створення сприятливого інклюзивного середовища для комфортного навчання та розвитку».
Постійний представник UNDP в Україні Яко Сільє зазначив, що нові підходи до перекваліфікації дорослих показали чудові результати на сучасному динамічному ринку праці. «UNDP має намір відновити постраждалі від війни громади. Завдяки продуктивній співпраці з різними зацікавленими сторонами та щедрій підтримці уряду Данії ми успішно запустили новаторський формат навчальних програм, – сказав він. – Ми впевнені, що ці курси не лише задовольнять нагальні потреби ринку праці, а й сприятимуть розширенню можливостей людей та економічному відновленню Миколаївщини».
Для довідки
Школи відремонтовано в межах проєкту «EU4UASchools: Build Back Better», який реалізується UNDP в Україні за фінансової підтримки ЄС.
Проєкт спрямований на проведення ремонту 66 та переобладнання 110 закладів освіти в 11 областях України. Ремонт пошкоджених будівель, обраних за погодженням із Урядом України, включає легкі та середні ремонтні роботи в школах із рівнем пошкоджень 60% або менше та передбачає заміну вікон, ремонт даху і санітарних приміщень, реконструкцію укриттів, а також інші невідкладні та важливі роботи.