Поточний № 4 (1431)

18.06.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Що наразі відбувається з електропостачанням та до чого готуватися найближчим часом?


22.05.2024

Ситуація в енергосистемі залишається напруженою. За останні кілька тижнів українці знову згадали, як виглядають графіки відключень та який звук має працюючий генератор. Чи будуть вимикати світло, коли діють графіки та де знайти актуальну інформацію – на ці та інші найпоширеніші запитання відповіли в YASNO.
 
Чи діють графіки відключень на постійній основі?
Наразі графіки відключень НЕ діють на постійній основі. Якщо в системі виникає дефіцит, диспетчер НЕК «Укренерго» дає розпорядження і лише тоді оператори системи розподілу застосовують відключення за графіком. Наприклад, у години найбільшого навантаження вранці та ввечері.
 
Якщо зникло світло, це значить, що застосовуються відключення за графіком?
Не обов’язково. Графіки застосовуються, коли є відповідне розпорядження НЕК «Укренерго». Але світло також може зникнути у разі, коли:
виник дефіцит в енергосистемі та потрібно терміново обмежити електропостачання (застосовуються екстрені відключення і графіки не діють);
сталася локальна аварія;
є несправності внутрішньо будинкових мереж.
 
Як дізнатися, з якої причини зникло світло?
Крок 1. Перевірте, чи застосовуються зараз стабілізаційні чи екстрені відключення або ж вони взагалі відсутні.
Поточний статус можна дізнатися:
на сайті YASNO або вашого оператора системи розподілу;
у чатботах YASNO-online у viber чи telegram.
Якщо немає повідомлення, що діють екстрені чи стабілізаційні відключення, це означає, що світло зникло з іншої причини і не потрібно орієнтуватися на графіки.
Якщо є повідомлення про застосування екстрених відключень – графіки не діють.
Якщо є повідомлення про застосування стабілізаційних відключень – шукайте свою адресу у графіку.
Переглянути графік можна так само на сайті YASNO чи у чатботах YASNO-online у viber чи telegram.
Крок 2. Якщо стабілізаційні чи екстрені відключення не застосовуються, можливо сталася аварія у мережі. Щоб дізнатися точну інформацію, зверніться до вашого оператора системи розподілу.
Крок 3. У випадку, коли ви переконалися, що відключення не застосовуються, а оператор системи розподілу підтвердив відсутність аварії, причину зникнення світла слід шукати у внутрішньобудинкових мережах. Зверніться до управляючої компанії чи керівництва ОСББ.
 
Моєї адреси немає в графіку. Що робити?
Графіки відключення складають оператори системи розподілу та погоджують з місцевою владою. Якщо вашої адреси немає у графіку, повідомте про це оператору системи розподілу, заповнивши форму за посиланням.
 
Якщо графіки не діють на постійній основі, як планувати свої справи та побут?
Ситуація в енергосистемі нестабільна та мінлива. На неї впливають різні фактори, в т.ч. обстріли, стрибки споживання, погодні умови. Наразі енергетики не можуть давати чітких прогнозів на тривалий період та радять слідкувати за офіційними повідомленнями НЕК «Укренерго» щодо ситуації на найближчий час. Усім українцям потрібно з розумінням ставитися до ситуації та налаштувати свої справи та побут під умови, коли світло може зникнути будь-якої миті.