Поточний № 2 (1429)

05.03.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

У Перещепинській громаді готують прихистки для переселенців, допомагають фермерам


05.09.2022

У Перещепинській громаді понад 2 тис. дітей розпочали онлайн-навчання у школах. Серед них – 174 першачки. Готують приміщення для тимчасових прихистків. Кожне – на 100-150 переселенців. Місцеві фермери отримають від міжнародних благодійників 200 тонн кормів для худоби. Про це стало відомо на брифінгу в Дніпропетровській ОВА.
«У Перещепинській громаді ситуація стабільна. У магазинах є продукти, в аптеках – ліки. Комунальні послуги надаються без перебоїв, – розповів голова громади Ярослав Цвіркун. – До нас переїхало майже 2,2 тис людей із сусідніх регіонів. Частину з них прийняли у себе наші мешканці».
Він додав: у липні 83 місцеві родини отримали компенсацію від держави – за надання житла для переселенців.
Нині для тих, хто переїхав із «гарячих точок», у громаді готують прихистки. Долучилися міжнародні організації. Уже перевірили технічний стан приміщень.
«Зробимо мінімальний ремонт приміщень, аби людям було комфортно. Плануємо закупити меблі, холодильники, електропечі для приготування їжі», – сказав Ярослав Цвіркун.
Міжнародні партнери допоможуть і місцевим фермерам. У вересні в громаді чекають на 200 тонн кормів для свиней, корів, курей.