Поточний № 4 (1431)

18.06.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Як вберегти електроприлади та уникнути пожеж від перепаду напруги під час подачі електропостачання 


21.05.2024

Під час відключення електроенергії до відновлення електропостачання громадянам важливо дотримуватися певних рекомендацій аби зберегти справність електроприладів. Про це йшлося під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.
Заступник начальника відділу профілактичної роботи Управління пожежної безпеки Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України Анатолій Шкарбута наголосив, що важливо під час відключення електроенергії вимикати всі прилади, які підключені до електромережі.
«Коли вимкнули електроенергію, ДСНС рекомендує вимкнути всі прилади, які підключені до електромережі. Найнебезпечніший період – саме, коли підключають електроенергію і при цьому підключені такі електроприлади, які споживають багато електроенергії, і попри навантаження  трапляються пожежі. Тому, коли вимкнули електроживлення, потрібно вимкнути всі електроприлади. Рекомендуємо залишити одну світлову лампу, яка знаходиться в тому приміщенні, де ви знаходитесь, для того, щоб це сигналізувало про подачу електропостачання. Цього достатньо, щоб убезпечити себе від таких неприємних випадків, коли йде перепад напруги, і коли подають електропостачання», – зазначив він
Він підкреслив, що підключення електроживлення, коли запускається генератор, потрібно робити також поступово. 
«Запустили електрогенератор і відповідно  потрібно підключати прилади. Але важливо, щоб потужність генератора була значно вищою від тих споживачів, які підключаються. Це важливо і для навантаження генератора, і щоб не було перепадів напруги в електромережі», – додав він.