Поточний № 4 (1431)

18.04.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Затримано «співробітника» Василівської окупаційної поліції, який переховувався від української влади на Львівщині


08.02.2024

За процесуального керівництва прокурорів Запорізької обласної прокуратури повідомлено про підозру громадянину України за фактом колабораційної діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України). За даними слідства, мешканець Василівського району погодився на пропозиції ворога поповнити лави окупаційного правоохоронного органу, незаконно створеного в смт Михайлівці. 
З червня 2022 року  він був призначений «дільничним відділу у справах неповнолітніх» у так званому «Отделе полиции № 3 (дислокация пгт. Михайловка) УВД по г. Васильевка и Васильевскому району».
На цій посаді він здійснював протиправну діяльність в інтересах держави-агресора. Разом із іншими псевдоправоохоронцями брав участь у патрулюванні території Михайлівки, у незаконних обшуках за місцем проживання проукраїнськи налаштованого місцевого населення. 
Також підозрюваний був залучений до охорони окупаційних «виборчкомів» під час проведення незаконного референдуму про «приєднання» Запорізької області до складу рф.
Наприкінці 2023 року через пункт пропуску він в’їхав на підконтрольну Україні територію. Надалі під виглядом внутрішньо переміщеної особи оселився у своїх родичів зі Львова, де  був затриманий правоохоронцями.  
Наразі чоловік перебуває під вартою.
Досудове розслідування здійснюють слідчі Управління СБУ в Запорізькій області за оперативного супроводу Головного управління Нацполіції в Запорізькій області. 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину 
і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку 
і встановлено обвинувальним вироком суду.
Відділ інформаційної політики прокуратури Запорізької області.